Atgaja 2023

Registracija

Visos Atgajos pamainos skirtos 9–17 metų vaikams.

Pamainų kodai žymi stovyklavietes: S – Smarliūnai, Slėnio – Skautų slėnis, Z –Zelva.

Kelialapio kaina – 470 Eur. Daugiau informacijos apie kainas ir galimybę kreiptis dėl paramos rasite čia: https://latgaja.lt/kelialapio-kaina/

Registracija

Stovyklautojo atmintinė

Prieš stovyklą patariame:

 • Atidžiai perskaityti stovyklos dokumentus ir interneto puslapyje pateikiamą informaciją.
 • Jei kyla neaiškumų, klausimų – paskambinti ar parašyti mums.
 • Atidžiai ir atsakingai susikrauti lagaminą, atkreipti dėmesį į žemiau esančius patarimus jo pakavimui. Imtis priemonių kovai su stovykloje paliktais batais, drabužiais ir kitais daiktais, pavyzdžiui: susidaryti atsivežtų daiktų sąrašą, iš kurio pakuodamasis namo išbrauktum jau įsidėtus daiktus; drabužius, striukes ar kt. daiktus sužymėti etiketėmis su užrašytu vardu.
 • Informuoti draugus ir artimuosius, kad 10 dienų būsi nepasiekiamas telefonu ir internetu.

Ką atsivežti į stovyklą?

 • Higienos reikmenis: muilą, dantų pastą, šepetėlį, šukas, dušo šlepetes, rankšluosčius,
 • gertuvę vandeniui,
 • drabužių (ir šiltesnių, ir vėsesnių) ir būtinai kepurę nuo saulės,
 • patogią avalynę (ir basutes, ir sportinę – daug judėsime),
 • priemones apsisaugojimui nuo uodų ir erkių,
 • rašiklį (tušinuką), žirkles,
 • jei groji – muzikos instrumentą, smulkmenų rankdarbiams ir kostiumams,
 • važiuojantiems į Zelvą – patalynės komplektą, t.y. paklodę, užvalkalą pagalvei ir užvalkalą antklodei,
 • važiuojantiems į Skautų slėnį – patalynės komplektą, t. y., paklodę, užvalkalą pagalvei ir užvalkalą antklodei.

Taip pat svarbu:

 • Stovyklautojai Atgajoje maitinami 5 kartus per dieną, su valgiaraščiu galima susipažinti čia. Pamainos metu atsakome ne tik už kokybišką vaikų laisvalaikį, bet ir už jų sveikatą, rūpinamės pilnaverte mityba. Prašome vaikų sąmoningumo, o tėvų – supratingumo ir bendradarbiavimo šioje srityje. Labai prašome 1) nesivežti greitai gendančio ir nesveiko maisto: traškučių, dešrų, šokoladukų, gazuotų gėrimų, užpilamų sriubų, kavos ir t.t. 2) užkandžių (jei nuspręsite jų pasiimti) įsidėti šiek tiek, o ne mėginti jais užpildyti savo racioną. Taip pat patikiname, kad stovykloje turime vietinį gręžinį, tad iš čiaupų bėgantis vanduo yra filtruotas ir skanus, neapsikraukite iš namų atsivežto vandens buteliais.
 • Tikrai neprireiks: elektroninių prietaisų (kompiuterio, planšetės, grotuvo ir pan.), virdulio (dėl saugumo kambariuose naudotis virduliais neleidžiama). Stovykloje šie prietaisai bus surenkami ir saugomi iki stovyklos pabaigos, tad geriau jų net nesivežti!
 • Mūsų patirtis rodo, kad stovyklautojų daiktai linkę pasimesti, todėl patariame svarbius, brangius ir asmeninius (pvz. gertuvę, striukę) daiktus pasižymėti markeriu, spalvotais lipdukais ar pan. Primename, kad stovyklos rengėjai už pamestus daiktus neatsako ir, be atskiro prašymo, paliktų daiktų į Vilnių nevežame.
 • Stovykloje neturime parduotuvės, tad prašome nesivežti pinigų – jų tikrai nebus kur leisti.

Stovyklos taisyklės

I. STOVYKLOS DALYVIO (VAIKO) ĮSIPAREIGOJIMAI
1. Laikytis programoje nustatytos dienotvarkės ir stovyklos tvarkos.
2. Stovyklos metu laikytis drausmės bei vadovų nurodymų.
3. Saugoti savo sveikatą bei nekenkti kitiems.
4. Atlyginti stovyklos metu stovyklos organizatoriui ar / ir kitiems stovyklos dalyviams padarytą žalą.
5. Į stovyklą nesivežti elektroninių aparatų (kompiuterių, planšečių ir pan.), išskyrus tuos atvejus, jei šie prietaisai reikalingi programai. Atsivežti elektroniniai aparatai (taip pat ir mobilieji telefonai) stovykloje atiduodami saugojimui, grąžinami pagal poreikį programos metu arba pasibaigus stovyklavimo laikui.
6. Nesivežti greitai gendančio ar nesveiko maisto (dešrų, šokoladukų, traškučių, gazuotų gėrimų, užpilamų sriubų, kavos ir t.t.).
7. Stovyklos metu nerūkyti, nevartoti alkoholinių gėrimų bei kitų svaiginančių medžiagų.
8. Neišeiti iš stovyklos teritorijos be vadovų leidimo.
9. Nesimaudyti ežere be stovyklos vadovų leidimo ir priežiūros.
10. Vadovai turi teisę išsiųsti dalyvį iš stovyklos jai nepasibaigus, jei dalyvis nesilaikys šiose taisyklėse nurodytų 7–9 punktų reikalavimų. Tokiu atveju mokestis už kelialapį negrąžinamas.

II. TĖVŲ (GLOBĖJŲ) ĮSIPAREIGOJIMAI
11. Ne vėliau nei 7 dienos iki stovyklos pradžios el. paštu stovyklos organizatoriui pateikti tėvų sutikimo raštą ir dalyvio anketą. Jei nėra galimybės pasirašyti sutarties su tėvais el. parašu, į stovyklą atsivežti arba iš anksto į stovyklos atstovybę Vilniuje pristatyti užpildytus atspausdintus stovyklos dokumentus: sutartį (2 egz.).
12. Prisiimti atsakomybę bei atlyginti nuostolius stovyklos organizatoriui ar kitam stovyklos dalyviui, jei jų atstovaujamas stovyklos dalyvis stovyklos metu savo kaltais veiksmais padarytų žalos stovyklos organizatoriui, kitam stovyklos dalyviui ar stovyklos metu naudojamam turtui.
13. Pasiimti vaiką iš stovyklos, jei dėl šių taisyklių esminių pažeidimų vaikas yra išsiunčiamas iš stovyklos.
14. Netrukdyti stovyklos programai. Be rimtos priežasties nelankyti vaikų stovyklos metu. Apie atvykimą informuoti stovyklos viršaitį. Laikinai pasiimant vaiką iš stovyklos (ar anksčiau išvykstant) rašyti prašymą stovyklos viršaičiui. Vaikui būnant su tėvais/globėjais, atsakomybė už vaiko sveikatą ir saugumą tenka jiems.
15. Kitu nei sutartas laikas neskambinti stovyklos dalyviui ir neprašyti, kad jis skambintų. Prireikus, su vaiku susisiekti per stovyklos viršaitį ir vadovus.

Kaip atvykti?

Vykstantiems į „Zelvą”:

 • Jei važiuojate iš Vilniaus, vykite autostrada Vilnius–Kaunas. Įvažiavę į Vievį, pravažiuokite pėsčiųjų tiltą (virš greitkelio). Dar neprivažiavę automobilių tilto per greitkelį, Vievio miestelio pabaigoje, sukite į dešinę. Sankryžoje sukite į dešinę darsyk, Kazokiškių link.
 • Jei važiuojate iš Kauno, privažiavę Vievį, viaduku kilkite Kazokiškių kaimo link.
 • Toliau važiuokite tiltu per geležinkelį, žiedu įsukite į Alesninkus (Kazokiškių kryptis). Pravažiuokite Alesninkų kaimą, vykite pagrindiniu ir asfaltuotu keliu, kol dešinėje kelio pusėje pamatysite poilsiavietės kelio ženklą, rodantį sukti kairėn į mišką.
 • Nesupainiokite ir nepasukite: likus 200 m iki poilsiavietės rodyklės, matoma rodyklė AB „Zelva“ ir posūkis kairėn, vedantis į fermą.
 • Toliau važiuokite mišku, pagrindiniu keliu 4,1 km., vėliau kelias suksis kairėn (posūkis daugiau nei 90 laipsnių kampu), ir už 900 m privažiuosite geltonus  poilsiavietės vartus su užrašu Stovykla „Lietuvos atgaja“.

Poilsiavietės GPS koordinatės:

N54°49´29.8

E24°47´39.1

Vykstantiems į Smarliūnus:

 • Nuo Veisiejų iki stovyklavietės – apie 5 km
 • Įvažiavę į Veisiejus, ieškokite rodyklės į Vainiūnus. Turgaus gatvele išvažiuokite iš Veisiejų.
 • Pasukus šia kryptimi ir pasibaigus Veisiejų miesteliui, matoma nuoroda, kad iki Smarliūnų liko 5 km
 • Važiuodami naujai asfaltuotu keliu pasieksite stovyklą (dviaukštį mūrinį pastatą aptvertoje teritorijoje kairėje kelio pusėje). Jos pravažiuoti neįmanoma!
 • GPS koordinatės:

N 54° 7’ 51, 092

E 23° 45’ 34,916

Vykstantiems į „Skautų slėnį“