Klausimai prasmingiems pokalbiams

Žaidimas „Klausimai prasmingiems pokalbiams“ kviečia pasikalbėti.

Žaidimą sudaro 48 klausimai ir 3 žaidimo versijų pasiūlymai.

Esame tikri, kad būdų žaisti yra daugiau: kviečiame laisvai ir kūrybiškai klausimų korteles naudoti susipažinimui, artimųjų rate, stovykloje, mokykloje ar namuose.

Žaidimą galite atsispausdinti. PDF dokumente rasite:

  • 48 klausimų korteles
  • 8 tuščias korteles – ant jų galite užrašyti savo klausimus
  • Antrosios pusės lapą (8 psl.) – jį galite spausdinti ant kiekvieno kortelių lapo, jei norite, kad antroji pusė atrodytų gražiau, arba kaip atskirus lapus, kuriuos priklijuosite ant kortelių, jei norite, kad jos būtų storesnės
  • Naudojimo instrukcijas ir 3 žaidimo versijų aprašymus
  • Išlankstomą dėžutę žaidimui susidėti

Parsisiųsti spausdinimui

Paspaudę mygtuką žemiau, klausimų korteles galėsite atsidaryti el. įrenginyje.

O čia galite rasti kalėdinę / metų pabaigos žaidimo kortelių versiją.

Tai patogu, jei žaidžiate būdais, kuriems nebūtini popieriniai klausimai, pavyzdžiui:

  • Žaidimo versija „Tiesiog ratu“

Skirta 2–15 žmonių grupei.

Paprasčiausia žaidimo versiją: ratu siunčiama klausimų dėžutė, kiekvienas traukia klausimą, atsako į jį, perduoda dėžutę kitam. Svarbu su dėmesiu ir atvirumu išklausyti kitus, neskubėti komentuoti ar ginčytis.

Siūlome išmėginti su artimaisiais, pavyzdžiui, prie šventinio šeimos stalo – tai nuostabus būdas apie tėtį ar močiutę išgirsti tai, ko niekad negalvojai jų paklausti, ir per paprasčiausius pokalbius patirti šventišką artumą.

Žaidimas baigiamas, priklausomai nuo nuotaikos ir dalyvių skaičiaus, apsukus bent vieną ratą – jei smagu, galima sukti ir antrą, trečią, ketvirtą, tik rekomenduojama niekada nenutraukti žaidimo rato viduryje, kad kiekvienas būtų išklausytas po tiek pat kartų.

  • Žaidimo versija „Laikrodukas“

Skirta 8 ir daugiau žmonių grupei (lyginiam dalyvių skaičiui) + 1 žaidimo vedėjui. 

Sustojama dviem ratais vieni priešais kitus, taip, kad kiekvienas palaikytų akių kontaktą su priešais esančiu žmogumi (vidiniame rate stovintys žmonės žvelgia į išorę, išoriniame rate – į vidų).

Žaidimo vedėjas ištraukia ir garsiai visiems perskaito klausimą. Kiekviena pora apie šį klausimą pasikalba: iš pradžių minutę kalba vidiniame rate stovintis žmogus, išoriniame rate stovintysis jo klausosi, po to minutę kalba išoriniame rate stovintis žmogus, vidiniame rate stovintysis jo klausosi. Apie laiką garsiai ir aiškiai (gali būti sutartinis ženklas, pvz. varpelis) informuoja žaidimo vedėjas. Į klausimą atsakius abiems žmonėms, po duoto ženklo stovintys išoriniame rate pajuda per vieną žmogų laikrodžio rodyklės kryptimi. Tada traukiamas naujas klausimas. Žaidimas baigiamas, kai apeinamas pilnas ratas.

Esant lyginiam žmonių skaičiui, vedėju gali būti ir vienas iš žaidžiančiųjų, tačiau tada jam sudėtinga ir atidžiai klausytis, ir sekti laiką, duoti signalus.