Atgaja į namus

„Atgaja į namus“ – 2020 žiemos karantine gimęs projektas. Supratome, kad šiemet negalėsime rengti tradicinių Atgajos Kalėdų, kad dar kurį laiką nepasimatysime stovyklose, kūrybinėse dirbtuvėse, seminaruose ar kitose kontaktinėse veiklose. Tuo pačiu – kad poreikis gyvam, šiltam tarpusavio ryšiui, kasdienybės nuskaidrinimui kūrybiškumu, prasmingam bendravimui yra ne tik nesumažėjęs, bet ir išaugęs. Taigi, prisidedame prie šio poreikio atliepimo ir išmėginame naują formatą – kviečiame šiek tiek Atgajos pasiimti į namus.

Sukūrėme įrankių ryšiui ir kūrybiškumui auginti rinkinį „Atgaja į namus“ – tai 2 atvirai per latgaja.lt pasiekiami, nemokami, stovykline patirtimi ir veiklose išbandytais metodais paremti žaidimai, kuriuos kiekvienas norintis gali naudoti pats, su šeimos nariais ar draugų kompanija. Žaidimus galima atsispausdinti arba atsidaryti el. įrenginyje.

  1. Žaidimas „Klausimai prasmingiems pokalbiams“ tinkamas bet kokio dydžio ir amžiaus kompanijai ar šeimai. Žaidimo pagrindas – rinkinys klausimų, skirtų geresniam vienas kito ir paties savęs pažinimui.
  2. Žaidimas „Atgajietiškas iššūkis“ – iššūkių kūrybiškumo ir bendrumo stiprinimui kortelių žaidimas. Jį sudaro užduočių rinkinys iš kelių dalių: a) iššūkiai vienam (kūrybiškumo skatinimo, refleksijos ir kt. užduotys, kurias galima atlikti individualiai), b) iššūkiai šeimai (dalykai, kuriuos galima visai šeimai veikti kartu – naujos tradicijos, bendros veiklos, būdai vieni kitus geriau pažinti), c) iššūkiai draugams (dalykai, kuriuos galima veikti susitikus – trumpų žaidimų taisyklės, įdomios kūrybinės ir bendravimo užduotys).

 

Projektą finansavo Vilniaus miesto savivaldybė.

Kūrybinė grupė: Ieva Stogevičiūtė, Gėlė Indrė Brogienė, Jurgita Rudėnaitė, Rožė Arbačiauskaitė, Violeta Tamelytė, Eisvina Jurkevičiūtė, Gintė Marija Ivanauskienė, Meida Žultauskaitė.