Ar ką nors esate girdėję apie garsųjį BIMBILDONO turnyrą?
Ne!? Tai ne VIMBLDONAS, o BIM-BIL-DONAS!
Bim-bil-dono turnyro idėja gimė vaikų vasaros stovykloje „Lietuvos atgaja“ 1994 metais Kalendorių švenčių pamainoje. Iš noro atgaivinti senąsias Velykų-Atvelykio šventės tradicijas, kūrybiškai pažvelgti į senąjį margučių ridenimo žaidimą, atliekant pačias netikėčiausias rungtis su margučiais. Žaidimas turėjo būti toks didelis, toks įspūdingas, kaip pasaulinis Vimbldono čempionatas.
Idėjos autorius – ilgametis Atgajos draugas Romualdas Vikšraitis. Jo iniciatyva Bim-bil-dono turnyras peržengė pamainos slenkstį ir buvo suorganizuotas Keistuolių teatre. Nuo 1996 m. visoje Lietuvoje šį turnyrą rengė Antakalnio vaikų ir jaunimo klubas. 1996 m. pavasarį Bim-bil-donas buvo nuriedėjęs net į Prancūziją ir visus sužavėjęs tarptautiniame Hagenau miesto „Žaidimų festivalyje“. Vėlesniais metais į žaidimą buvo pakviesti įvairių Lietuvos mokyklų vaikai, kurie savo mokyklose dalyvavo mažuosiuose Bim-bil-dono turnyruose, o jų nugalėtojai buvo siunčiami į Didįjį turnyrą Vilniuje Atvelykio savaitgalį. Pagrindinis turnyro prizas kelialapis į vasaros stovyklą „Lietuvos Atgaja”.
Turnyre dalyvaudavo 10 komandų, tai yra, apie 200 vaikų. Rungtys buvo pačios įvairiausios. Buvo renkamas „puošniausias” ir „tvirčiausias” margutis. Tada įvairios ridenimo užduotys: „Margučiai namisėdos“, „Margutis jūreivis“, „Sukutis“, „Skaičių laukas“, „Kinų siena“, „Margučių dėlionė“, „Margučių kalneliai“, „Triumfo arka“, „Margučių boulingas“ ir „Margučių rėtis“. Finalinė užduotis – „Juoda-balta”. Kiekvienos rungties komandiniai rezultatai buvo fiksuojami komandos pase. Žaidimo – turnyro nugalėtojas buvo tituluojamas Margučių karaliumi ar karaliene ir apdovanojamas kelialapiu į stovyklą „Lietuvos atgaja“. Šventę lydėdavo Velykų bobutė/Velykė ir specialiai Bim-bil-donui pasiūtais drabužiais pasidabinę „žaidžiukai“.
Geresniam įsivaizdavimui kaip gi šis legendinis turnyras atrodė, kviečiame pažiūrėti video, sumontuotą iš autentiškos vaizdinės medžiagos! O štai čia galite pamatyti keletą autentiškų kadrų – į turnyrą kviečiančių plakatų, margučių ridenimo „įrenginių“.