Atgajos vadovai-savanoriai su vaikais sukuria ypatingą santykį: patys būdami jauni, studentiško amžiaus, stovyklos „tėčiai“ ir „mamos“ yra dar arti stovyklautojų, gerai prisimena savo paauglystę. Kita vertus, jie jau suaugę, brandesni nei tiesiog vyresni draugai, taigi, tampa pozityviais autoritetais.
Šeimos modelis leidžia tiek vaikams, tiek vadovams įsijausti ir užmegzti ypač artimus ryšius.
Vadovai atsakingi už stovyklos programos kūrimą ir įgyvendinimą, bendravimą su vaikais, jų poreikių pastebėjimą ir atliepimą, iškylančių buitinių ir socialinių problemų sprendimą.
Tai, kad Atgajos stovyklų vadovai yra savanoriai, laikome viena didžiausių savo stiprybių: tai žmonės, į darbą su vaikais vedami stiprios vidinės motyvacijos, dešimties stovyklos dienų dažnai laukiantys visą pusmetį, į šią veiklą sudedantys be galo daug energijos, meilės, kūrybinių idėjų, atsidavimo. Į savanorystę Atgajoje susirenka skirtingo amžiaus, įvairių profesijų ir gebėjimų žmonės, kiekvienas suteikiantis stovyklai kažką išskirtinio, ypatingo. Svarbiausias savanorių atrankos kriterijus – motyvacija nuoširdžiam bendravimui su vaikais.
Vienu metu stovykloje paprastai dirba 12–15 vadovų-savanorių, dalyvavusių specialiuose rengimo darbui su vaikais ir jaunimu kursuose (iš viso 5 mokymų dienos), kūrybinėse pamainos programos rengimo dirbtuvėse ir vadovų mokymuose stovykloje. Daugiau nei pusė stovyklos vadovų savanoriauja nebe pirmą sykį – į stovyklą atvyksta ir antrą, trečią ar dešimtą kartą. Pamainos administraciją paprastai sudaro 5–6 vadovai-specialistai, turintys didesnę stovyklų organizavimo, darbo su vaikais ar savo srities patirtį: viršaitis ir viršaičio padėjėjas (šie žmonės atsakingi už vadovų komandos darbą, stovyklos programą ir visus iškylančius klausimus), kūrybiniai „adminai“ (muzikantas, dailininkas, taip pat gali būti medijų, teatro ar kt. menų specialistas) ir medikas. Taigi, iš viso 1 suaugusiajam komandos nariui tenka maždaug 4–5 stovyklos dalyviai. Toks santykis leidžia pastebėti kiekvieną vaiką, suteikti individualaus dėmesio, atsižvelgti į pomėgius ir poreikius.